Sözcü Plus Giriş

Kırıkkale Valiliği fabrika tahsis edip, kirasını karşılayacak

Kırıkkale'de 100 kişi ve üzeri istihdam sağlayacak girişimcilere yönelik başlatılan projede, kentteki boş ve kullanılmayan fabrikalar valilik tarafından tahsis edilerek kirası karşılanacak. Kırıkkale'de yaşanan bu olay Türkiye'deki işsizlik ve üretim sorununu bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Son verilere göre Türkiye'de 4 milyon 396 bin kişi işsiz durumda. Genç nüfusta işsizlik oranı ise yüzde 25,3 seviyesinde.

15:06 -
Kırıkkale Valiliği fabrika tahsis edip, kirasını karşılayacak

Kırıkkale Valiliği şehirdeki işsizlik sorununun çözüme kavuşması için yeni bir proje başlattı. Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) Valilik tarafından desteklenen ve yaklaşık 100 kişinin iş sahibi olduğu tekstil firmasının açılışı gerçekleştirildi.

Fotoğraf: İHA

Açılış töreninde konuşan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, il genelindeki kullanılmayan boş fabrikaları tespit edip, 100 kişi ve üzeri iş istihdamı sağlayacak iş verenlere tahsis edileceğini söyledi.

Fotoğraf: İHA

“KIRIKKALE OLARAK İŞSİZLİK PROBLEMİNİ TAMAMEN HALLETMİŞ OLACAĞIZ”

Bu fabrikanın örnek bir çalışma olduğunu kaydeden Vali Sezer, “Biz bir ay önce arkadaşlarımızla şöyle bir karar aldık. ‘İlimizde bulunan boş fabrika binalarını bulalım, kirasını karşılayalım, 100 kişi ve üzeri istihdam oluşturmak isteyen işverenlere buraları tahsis edelim’ şeklinde yola çıktık.

Fotoğraf: İHA

Bu ilk oldu, inşallah ikincisi ve üçüncüsü de kısa zamanda gelecek. Bu sene içerisinde çalışmalarımız istediğimiz gibi giderse biz Kırıkkale olarak işsizlik problemini tamamen halletmiş olacağız” dedi.

Fotoğraf: İHA

Açılış törenine Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Okan Şahin, İş-Kur İl Müdürü Yasin Tekin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Süleyman Köstekli, OSB Başkanı Nurettin Aydın ve davetliler katıldı. (İHA)

Son güncelleme: 15:33 21.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more