Sözcü Plus Giriş

Kısa çalışma ödeneği yattı mı? Kısa çalışma ödeneği yatmayanlar ne yapacak?

Corona virüsü sebebiyle işlerinden olan milyonlarca vatandaş, devlet tarafından açıklanan kısa çalışma ödeneği hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Kısa çalışma ödeneği başvurularını yapan milyonlarca vatandaş, ekonomik olarak biraz olsun rahatlamak için paraların hesaplara geçmesini bekliyor. 5 Mayıs başlayan ödemelerin akıbeti merak ediliyor. Peki, kısa çalışma ödeneği yattı mı? Kısa çalışma ödeneği yatmayanlar ne yapacak? İşte tüm bilinmesi gerekenler…

10:25 -
Kısa çalışma ödeneği yattı mı? Kısa çalışma ödeneği yatmayanlar ne yapacak?

Corona virüsü sonrası işten çıkarılan milyonlarca kişi, hükümet tarafından açıklanan kısa çalışma ödeneğine başvuru yapmış ve sonuçları beklemeye başlamıştı. 5 Mayıs'ta ödemelerin başlayacağı açıklanmıştı. Peki kısa çalışma ödeneği yattı mı? İşte cevabı…

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ HESAPLARA YATTI MI?

Yaklaşık 3 milyondan fazla kişinin başvuruda bulunduğu Kısa Çalışma Ödeneği sonrası, bazı hesaplara para yatırılmış durumda.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ ŞARTLARI NELER?

Kısa Çalışma Ödeneği'ni hak edebilmek için asgari 450 gün prim yatırılmış olması ve son 60 gün içinde kesintisiz olarak prim ödemesinin yapılmış olması gerekiyor. Kısa Çalışma Ödeneği başvurularında iş verinin çalışanlarla ilgili beyanı esas olacak.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ YATMAYANLAR NE YAPACAK?

Kısa çalışma ödeneğine hak kazanıp da hesaplara para yatırılmayan vatandaşların en yakın PTT şubesine gitmesi gerekiyor. IŞKUR'daki hesabında IBAN numarası bulunmayan vatandaşların kısa çalışma ödenekleri PTT aracılığıyla ödenecek.

İLGİLİ HABERUmut kuyruğuUmut kuyruğu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more