Mayıs ayı işsizlik maaşları yattı mı? İşsizlik maaşları için önemli uyarı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, corona virüsüyle mücadele tedbirleri kapsamında işsizlik maaşlarının bu ay da hak sahiplerinin banka hesabına yatırılacağını açıkladı. Bakan Selçuk hak sahiplerini, IBAN numaralarını 26 Nisan’a kadar bildirmeleri gerektiği konusunda uyardı.

Mayıs ayı işsizlik maaşları yattı mı? İşsizlik maaşları için önemli uyarı!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Corona virüsüyle mücadele sürecinde vatandaşlarımızın evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldığımız önlemleri kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı Mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık.” dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

IBAN NUMARALARI 26 NİSAN’A KADAR BİLDİRİLECEK

Bakan Selçuk hak sahiplerini, IBAN numaralarını 26 Nisan'a kadar bildirmesi gerektiği konusunda uyararak, “Hali hazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız ALO 170'i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler.” açıklamasını yaptı.

Bakan Selçuk, IBAN bilgisini giremeyen veya IBAN'ı olmayan hak sahiplerinin de mağdur edilmeyeceğini belirtti. Bu kapsamda olanlara ödemeler PTT aracılığıyla yapılmaya devam edilecek.

Bakan açıkladı! Kısa çalışma başvurusu 3 milyonu aştı İlginizi Çekebilir Bakan açıkladı! Kısa çalışma başvurusu 3 milyonu aştı Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması! İlginizi Çekebilir Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile banka Corona Ekonomi Katar Mayıs ayı nasıl yapılır Nisan ayı
Loading...