Muharrem İnce işsizlik rakamlarını yorumladı

TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı. İşsizlik azalmış gözükse de şubat ve mart dönemi arasında istihdam edilen kişi sayısı 620 bin azaldı. CHP'li Muharrem İnce, açıklanan rakamlar hakkında değerlendirmede bulundu. İnce, "Hem işsizliği hem istihdamı aynı anda düşürme başarısı gösteren ekonomi yönetimini kutluyorum. Hem çalışmayan hem de işsiz sayılmayan bu insanlar nereye gitti?" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce işsizlik rakamlarını yorumladı

İşsizlik Mart döneminde Şubat dönemine göre 0,4 puan azalarak yüzde 13,2 olarak gerçekleşti. Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre işsiz sayısı 573 bin kişi azalarak 3 milyon 971 bin kişi oldu.

CHP’li Muharrem İnce işsizlik rakamları hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Aynı anda hem işsizlik azalmış, hem istihdam edilen kişi sayısı azalmış” diyen Muharrem İnce, “Hem işsizliği hem istihdamı aynı anda düşürme başarısı gösteren ekonomi yönetimini kutluyorum. Hem çalışmayan hem de işsiz sayılmayan bu insanlar nereye gitti?” ifadelerini kullandı.

“İŞSİZLİKTE CİCİ RAKAMLAR GELİYOR” DEMİŞTİ 

TÜİK bölge müdürlerinin görevlerinden alınmasını sosyal medya üzerinden eleştiren CHP Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, “TÜİK’te 10 bölge müdürü görevden alınmış. Enflasyonda, işsizlikte, büyümede cici rakamlar geliyor” ifadelerini kullandı.

Son dakika: İstihdamda çok büyük azalma! İlginizi Çekebilir Son dakika: İstihdamda çok büyük azalma! Muharrem İnce'den TÜİK'teki görevden almalara tepki İlginizi Çekebilir Muharrem İnce'den TÜİK'teki görevden almalara tepki

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...