Sözcü Plus Giriş

Elon Musk yine gündem oldu! Eşyalarını satıyor

Güney Afrikalı girişimci Elon Musk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eşyalarını satacağını ve bundan sonra ev sahibi olmayacağını açıkladı.

Sozcu.com.tr
14:20 -
Elon Musk yine gündem oldu! Eşyalarını satıyor

Son dönemde sosyal medya hesabı üzerinden corona virüsü tedbirlerinin kaldırılması yönünde yaptığı çağrı ile tepki çeken Tesla ve SpaceX Ceo’su Elon Musk, sosyal medya üzerinden yaptığı yeni paylaşımla yine gündem oldu.

Musk, söz konusu paylaşımında neredeyse tüm eşyalarını satacağını ve artık ev sahibi olmayacağını açıkladı.

Musk, CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın gelirlerinin ele alındığı bir toplantıda dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile ilgili olarak, “İnsanları anayasal haklarına aykırı olarak zorla evlerine hapsediyorsunuz. Yanlış ve korkunç yollarla insanların özgürlüklerini ellerinden alıyorsunuz. Bu, insanları Amerika'ya getiren ya da Amerika'yı inşa ettiği değerlere aykırı” diye konuşmuştu

“AMERİKA'YI ÖZGÜRLEŞTİRİN’

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda 33,4 milyon takipçisinin olduğu Twitter'dan yayımladığı mesajlar nedeniyle salgını ciddiye almamak ve yanlış bilgiler paylaşmakla suçlanmıştı.

İLGİLİ HABERElon Musk tweet attı, Tesla'nın değeri 15 milyar dolar düştüElon Musk tweet attı, Tesla'nın değeri 15 milyar dolar düştü
Son güncelleme: 14:27 03.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more