Nakdi ücret desteği ne zaman yatırılacak?

Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün itibariyle başlıyor. Corona sürecinde büyük önem taşıyan nakdi ücret desteği ödemelerinin süresi ise geçtiğimiz haftalarda uzatılmıştı.

Nakdi ücret desteği ne zaman yatırılacak?

Ücretsiz izne ayrılan çalışanlara ödenen nakdi destek ödemesi her ayın ilk haftalarında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılıyor. Bu ayın ödemeleri 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek. Son açıklamaya göre nakdi ücret desteği ödemeleri 2 ay daha uzatıldı.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ARALIK AYINDA YATTI MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, kasım ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8-9 Aralık’ta yapılacağını bildirdi. Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını anımsatan Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapılacağını yineledi. Selçuk, “Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımızın nakdi ücret desteği ödemeleri 8 ve 9 Aralık tarihlerinde yapılacak” dedi.

NAKDİ DESTEK ÜCRETİ (ÜCRETSİZ İZİN) NE KADAR?

Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödenecek.

İşsizlikte en büyük eşitsizlik Türkiye'de İlginizi Çekebilir İşsizlikte en büyük eşitsizlik Türkiye'de

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile banka Corona Ekonomi Türkiye
Loading...