Sözcü Plus Giriş

Otelciler böyle oda satmaya çalışıyor

Corona virüsü salgını ile birlikte pek çok uçak ve otobüs seferi iptal oldu. Yurt içi seyahatler izne bağlandı, yurt dışı uçuşlar durduruldu. Hal böyle olunca oteller boş kaldı. İnternet üzerinden oda satmaya çalışan turizmciler ise ‘Corona Virüsü Önlemi Almış Oteller’ başlığı altında satış yapmaya çalışıyor.

Mustafa SARIİPEK
14:49 -
Otelciler böyle oda satmaya çalışıyor

Vatandaş evinde karantina altındayken şehirlerarası otobüs yolculukları da kaymakamlık iznine bağlandı.

Türkiye'deki pek çok otel ise ya kapandı ya da faaliyetlerini askıya aldı. Açık olan oteller ise internet üzerinden oda satabilmek için otellerin coronaya karşı düzenli olarak dezenfekte edildiğini belirtiyor.

Öyle ki internet siteleri üzerinden otel odaları ‘Corona Virüsü Önlemi Almış Oteller' başlığı altında satılmaya çalışılıyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Bülbüloğlu otellerin corona virüsüne karşı uyması gereken kurallar resmi olduğunu söylüyor.

‘OTEL RESTORANLARI AÇILMIYOR’

Sozcu.com.tr'ye konuşan Bülbüloğlu, “Kapı kolları temizliğinden başlayıp banyolar asansör düğmelerine varıncaya kadar uyuması gereken kurallar var. Otellere sadece oda ve kahvaltı şeklinde misafir kabul edilebiliyor.

Tüm sauna, spa, hamam, kuaför gibi yerler 11 Mart'tan itibaren kapatılmıştı yeni müşteri alacak oteller yine buraları açmayacak.

Müşteri resepsiyona girdiği andan itibaren maske takacak. Restoran ve barlar kesinlikle açılmayacak öğle, akşam yemeği isteyenler oda servislerini arayarak istekte bulunabilecekler” diyor.

İLGİLİ HABERCorona virüsü Uludağ kış turizmini vurdu!Corona virüsü Uludağ kış turizmini vurdu!
Son güncelleme: 16:15 01.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more