Sözcü Plus Giriş

Otellerdeki açık büfeler koruma altına alınacak

Bu yıl 20 milyon turist beklenirken pandemi süreci ile birlikte hüsrana uğrayan Antalya turizm sektörü, yeni normal için hazırlıklara hız verdi.

Sayime BAŞÇI
Güncellenme: 23:52, 04/06/2020
Otellerdeki açık büfeler koruma altına alınacak

Düşük kapasite ile yaz döneminde yerli turiste, sonbaharda ise Avrupalı turiste odaklanmaya hazırlanan sektör, açık büfeyi korumaya alıp, güvenlik önlemlerine odaklanacak. Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, eğlence dünyası ile birlikte sektörün büyük etki aldığına işaret ederek, orta vadede normale dönüş beklediklerini aktardı.

Alkaya, “Corona sürecinde açık büfeleri koruma altına alacağımız, müşterilerimize bizim servis vereceğimiz bir sisteme geçiyoruz. Alakart servis almış olacaklar. Aldığımız tedbirler maliyetleri en az yüzde 10 artıracak ancak sektörün başka çaresi yok. Fiyatları etkilemeyecek bu durum” diye konuştu.

Pandemi süreci yaşanmamış olsaydı Antalya'nın 20 milyon turisti zorlanmak için kolları sıvadığını ancak bu süreci kimsenin hesap edemediğini vurgulayan Alkaya, Ukrayna ile başlayacak seyahatlerin lokomotif görevi görebileceğini dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:05:00,