Pandemi nedeniyle ikinci el kıyafet alımı durdu

Elazığ bit pazarında ikinci el kıyafet alım satım yapan bir iş yeri corona virüsü salgını nedeniyle alımlarını durdururken, elinde bulunan ürünlere de talebin azaldığını aktardı.

Pandemi nedeniyle ikinci el kıyafet alımı durdu

Kent merkezinde tarihi bit pazarında bulunan ve Elazığ’da bir ilk olma özelliği taşıyan mağaza da vefat etmiş insanların elbiselerinin olduğu ikinci el kıyafet satılıyor.

Vefat eden kişilerin kıyafetleri mağazada, maddi durumu iyi olmayanlara 3 ile 20 TL arasında veriliyor. Ancak özellikle inşaat işçileri ve çobanların alarak kullandığı ikinci el eşyaları satan mağazanın sahibi Yılmaz Çağala (53), corona virüsü salgını nedeniyle  vefat etmiş kişilerin kıyafetlerini almayı durdurdu.

Fotoğraf: İHA

Her gelen ikinci kıyafetin kimden geldiğinin bilinmemesi üzerine tüm alımlara ara veren Çağala, elinde bulunan virüs ortaya çıkmadan önce aldığı kıyafetleri satıyor. Ancak, son zamanlarda bu kıyafetlere de talebin azaldığı belirtildi.

Fotoğraf: İHA

“KİMDEN GELİĞİNİ BİLMİYORUZ”

Yılmaz Çağala, “İkinci el eşyaları satıyoruz. Bazen bir kişi vefat ediyor, birilerine kıyafetlerini veriyorlar, onlar da aldığı gibi bize getiriyor. Biz de alıp kuru temizlemeye verip sonra satıyoruz. İnşaatta çalışanlar, çobanlık yapanlar buradan alıyorlar. Mesela pantolonları 5 ile 10 TL arasında satıyoruz, yenisi 80-100 TL arasında. Şimdi ise corona virüsü nedeniyle almıyoruz. Kimden geldiğini bilmiyoruz, o yüzden almıyoruz” dedi.

Fotoğraf: İHA

Corona virüsü salgını nedeniyle şu ana kadar ikinci el eşya almadıklarını aktaran Çağala, bir süre daha almayacaklarını belirtti. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Elazığ
Loading...