İşsizlik maaşında PTT bilmecesi sürüyor! İşsizlik maaşı nasıl alınacak?

Corona tedbirleri kapsamında ücretsiz izne çıkanlarla işten çıkartılanlar maaşlarını alamadıklarını belirterek PTT'ye tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar PTT'yi sosyal medyada eleştirerek maaşlarını henüz alamadıklarını söyledi. PTT yetkilileri maaşların büyük çoğunluğunun ödendiğini, diğer ödemelerin birkaç gün içinde yapılacağını açıkladı.

PTT, şubeleri önünde yığılmaların yaşanmaması için, işsizlik maaşını alacak olanlara ve ücretsiz izne çıkan vatandaşların cep telefonlarına mesaj atılacağını ve kendilerinden IBAN numarası isteneceğini duyurmuştu. Maaşların hala hesap numaralarına ya da evlerine gönderilmediğini belirten vatandaşlar, sosyal medyadan PTT’yi topa tuttu.

PTT’DEN MESAJ GELİP MAAŞINI ALANDA VAR

Bursa’da bir fabrikada çalışan ve corona tedbirleri nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan Emre Biçer (34) parasını aldığını belirterek, “Eşimle aynı fabrika da çalışıyoruz. 9 gün ücretsiz izne çıktık. 5 Nisan da telefonuma PTT’den mesaj geldi. Hesap numaramı yazıp onayladım. 9 günlük işsizlik maaşım olan 585 TL hesabıma yattı” diye konuştu.

PTT yetkilileri, paraların büyük bir kısmının ödendiğini belirterek, maaşını alamayan çok az sayıdaki kişinin ödemelerinin birkaç gün içinde tamamlanacağını açıkladı.

VATANDAŞLAR: ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden PTT’ye tepkilerini dile getirdi. İşte onlardan bazıları:

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bursa Corona sosyal medya
Loading...