Sözcü Plus Giriş

Rekabet Kurumu: En ağır ceza uygulanacaktır

Rekabet Kurumu, “Yaş meyve ve sebze başta olmak üzere gıda piyasasında rekabeti bozucu eylemlerde bulunan kişi ve kurumlar (üretici, aracı, taşımacı, nihai satıcı gibi her türlü aktör) hakkında Rekabet Kanunu ile belirlenen en ağır idari para cezası uygulanacaktır” dedi.

20:26 -
Rekabet Kurumu: En ağır ceza uygulanacaktır

Rekabet Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*Küresel COVID-19 salgınının yaşandığı bugünlerde, yaş meyve ve sebze piyasası başta olmak üzere ülkemiz gıda piyasasında fırsatçı bir yaklaşımla fahiş fiyat artışları yapıldığı gözlenmektedir.

*Tüketici refahını korumak ve etkin rekabet koşullarını bozan eylem ve işlemlerinin önüne geçmek üzere yetkilendirilmiş Rekabet Kurumu, söz konusu fiyat artışlarını ve bu artışa katkı sağlayan tüm aktörleri yakından takip etmektedir.

*Bu kapsamda, yaş meyve ve sebze başta olmak üzere gıda piyasasında rekabeti bozucu eylemlerde bulunan kişi ve kurumlar (üretici, aracı, taşımacı, nihai satıcı gibi her türlü aktör) hakkında Rekabet Kanunu ile belirlenen en ağır idari para cezası uygulanacaktır. İHA

İLGİLİ HABERRekabet Kurumu'dan Google'a 98 milyon TL ceza!Rekabet Kurumu'dan Google'a 98 milyon TL ceza! İLGİLİ HABERİBB'den dikkat çeken corona anketi! Halkın yüzde 75'i endişeliİBB'den dikkat çeken corona anketi! Halkın yüzde 75'i endişeli

 

Son güncelleme: 00:07 24.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more