Sicilya’dan turistlere görülmemiş kampanya

İtalya’nın ünlü adasında yönetim, salgın sonrası turistleri geri getirmek için büyük bir kampanya başlatacak. Ada yönetimi, ziyaretçilerin uçak biletlerinin yarısını ve otel masraflarının ise üçte birini karşılamayı planlıyor.

Sicilya’dan turistlere görülmemiş kampanya

Sicilya Adası, karantina uygulamaları nedeniyle en büyük gelir kaynağından mahrum kaldı. Ada yönetimi, bunu tersine çevirmek için bir dizi kampanya başlatacağını duyurdu.

TARİH HENÜZ BELLİ DEĞİL

Insider'da yer alan habere göre, adayı ziyaret edecek olan turistlerin uçak biletlerinin yarısı, otel konaklamalarının ise üçte biri Sicilya Adası'nın yönetimi tarafından karşılanacak. Ayrıca müze ve arkeolojik alanlara girişler de ücretsiz olacak. Bundan yararlanmak isteyen turistler, sınırlar yeniden açıldıktan sonra visitsicily.info internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Sicilya, 10 Mart'ta karantinaya girmişti. Adanın salgın sürecindeki turizm geliri kaybının 1 milyar euroyu bulduğu tahmin ediliyor. Sicilya yönetimi, maliyetinin 50 milyon euro olması beklenen kampanyalar sayesinde turistleri geri getirmeyi umuyor. Ancak bu teşviklerin tam olarak ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

İsviçre'de corona sonrası turizm planları yapılıyor İlginizi Çekebilir İsviçre'de corona sonrası turizm planları yapılıyor

İTALYA'NIN GELİRLERİNİN YÜZDE 13'Ü TURİZMDEN

İtalya'da 4 Mayıs'tan itibaren restoranların paket servisler için yeniden açılacağı duyuruldu. Ayrıca üretim ve inşaat sektörlerinde de mesai başlayacak. Gelecek haftadan itibaren bölge içinde ulaşıma izin verilecek ama bölgeler arası kısıtlamalar devam edecek.

Ülkenin gayri safi milli hasılasının yüzde 13'ünü turizm gelirleri oluşturuyor. Bu nedenle salgın sona erer ermez kapılarını turistlere yeniden açma konusunda sabırsızlar. Sonbaharda salgının etkisinin azalması ve turizmin yeniden canlanması umuluyor.

İngiliz devi otellerini böyle açacak İlginizi Çekebilir İngiliz devi otellerini böyle açacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
CEO Corona darbe dizi Dünya Ekonomi Euro internet İsviçre İtalya uçak
Loading...