Sözcü Plus Giriş

Albayrak’tan performans ödemesi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Koronavirüs ile mücadelemizde kahramanlarımız, sağlık çalışanlarımızın talepleri önceliğimiz olacak. Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar TL’lik bir ek destek sağlayacağız" dedi.

17:19 -
Albayrak’tan performans ödemesi açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son günlerde sağlık çalışanlarının, yeni corona virüsü hastalığı ile mücadelede büyük fedakarlık içerisinde çalıştığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerdeki sağlık çalışanlarının kadro ve özlük hakları durumlarının iyileştirilmesine yönelik yapılan açıklamaların memnuniyet verici olduğunu belirten Prof. Dr. Saraç, benzer bir iyileştirmenin üniversite hastanelerinde çalışan sağlık personeli için de geçerli olması gerektiğini kaydetti.

Prof. Dr. Saraç, şu ifadeleri kullandı;

*Bu çerçevede Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler ve bu hastanelerde çalışanlar ile ilgili yapılan düzenlemelerin bir benzerinin üniversite hastaneleri ve çalışanları için de yapılması yönündeki taleplerimizi Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak'a ilettik.

*Sayın Bakanımızın üniversite hastanelerimizin önemine vakıf olduğunu görmekten dolayı büyük memnuniyet duyduk. Bu salgın sürecinde ‘önce insan ve sağlık' diyen Bakanımızın bu konuya olumlu yaklaşacağına olan güvenimizin tam olduğunu ifade ederiz.

ALBAYRAK’TAN OLUMLU CEVAP

Bakan Albayrak ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, corona virüsü ile mücadelede sağlık çalışanlarının taleplerinin öncelikleri olacağını belirterek, “Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar TL’lik bir ek destek sağlayacağız” dedi. DHA

İLGİLİ HABERİçişleri Bakanlığı'ndan yeni Corona virüsü tedbirleri!İçişleri Bakanlığı'ndan yeni Corona virüsü tedbirleri! İLGİLİ HABERArabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!Arabasına tabut koydu, corona uyarısı yaptı!
Son güncelleme: 09:59 27.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more