Sözcü Plus Giriş

Bakan Selçuk’tan emekli promosyonu açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartının geçici olarak kaldırıldığını açıkladı.

16:56 -
Bakan Selçuk’tan emekli promosyonu açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Corona virüsüne karşı alınan tedbirlere ilişkin açıklamada bulundu.

Selçuk, “Yeni tip koronavirüse karşı aldığımız bu önlem sayesinde risk grubunda olan emeklilerimizin ve hak sahiplerinin promosyon taahhüdü için ayrıca bir işlem yapmasına ya da bankaya gitmesine gerek olmayacak” ifadelerini kullandı.

BANKALARA YAZI GÖNDERİLDİ

Öte yandan, Selçuk, “2020-2023 dönemi için imzalanan protokol gereği, emeklilerimiz ve hak sahiplerinden taahhütname onayı almadan promosyon ödemesi yapılamıyordu. Taahhüt şartını kaldırmaları için tüm bankalara yazı gönderdik” dedi.

EMEKLİ AYLIKLARI EVDE ÖDENEBİLECEK

Aylığını farklı bankaya taşımak isteyenlerin aktarma yapabileceğini de bildiren Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni koronavirüse karşı açıkladığı tedbir paketi kapsamında da kamu bankalarımız, 76 yaş üzerindeki emeklilerimiz talepte bulunursa, aylık ödemelerini evlerinde yapacaklar” açıklaması yaptı. İHA

İLGİLİ HABEREmekli tahsis numarası nedir, nasıl alınır?Emekli tahsis numarası nedir, nasıl alınır?
Son güncelleme: 17:45 21.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more