Sözcü Plus Giriş

Benzin, LPG ve motorine zam

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre benzinde 4, motorine ise 11 kuruş zam geldi. Zamlar pompa fiyatlarına yansıyacak. Öte yandan LPG'den alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) de 7 kuruş arttırıldı.

17:57 -
Benzin, LPG ve motorine zam

Açıklama, (EPGİS) Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan geldi.

Bu gece itibarıyla benzin ve motorine zam geleceği belirtilen açıklamada, “Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı. 21/03/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 4, motorinde 11 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

LPG’YE DE ZAM GELDİ

Yapılan bu açıklamadan bir kaç saat sonra ise yeni bir zam haberi daha geldi. EPGİS’ten yapılan açıklamada, “21/03/2020 tarihinde geçerli olmak üzere; LPG türlerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) litre başına KDV dahil 7 kuruş arttırılmış olup, bu zam pompa fiyatlarına aynen yansıtılmıştır” denildi.

 

İLGİLİ HABERTürkiye'de bir litre petrol ve benzin fiyatı su fiyatının yarısına gerilediTürkiye'de bir litre petrol ve benzin fiyatı su fiyatının yarısına geriledi İLGİLİ HABERSon dakika... Benzin ve motorine indirimSon dakika... Benzin ve motorine indirim

 

Son güncelleme: 11:37 22.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more