Altın fiyatları son durum: Çeyrek altın kaç para oldu? (10 Ağustos)

Yeni haftanın ilk gününde, başta birikimlerini altın olarak büyütmek isteyen yatırımcılar olmak üzere, vatandaşlar altın fiyatlarını merak ediyor. Gram altının fiyatı 477 lira seviyesine seyrediyor. Rekor üstüne rekor kıran altının daha fazla yükselip yükselmeyeceği herkes tarafından merak ediliyor. Uzmanlara göre corona salgınında ikinci dalga endişeleri, ABD-Çin gerilimi, salgına karşı açıklanan parasal destek paketleri ve zayıflayan dolardan destek bulan altın, Lübnan'da yaşanan patlamanın, o bölgede stratejik bir gerginlik oluşturacağı beklentisinden de güç buldu. Peki çeyrek altın ve yarım altın fiyatları ne kadar?

Altın fiyatları son durum: Çeyrek altın kaç para oldu? (10 Ağustos)

Geçtiğimiz haftaya 445 TL seviyesinden başlayan gram altın günler ilerledikçe 480 TL'yi aşmıştı. Dolar swap faizlerinin astronomik seviyelerin ardından bugün normalleşmesiyle birlikte TL karşısında değer kazandı. Doların değer kazancı da altının fiyatını yukarı çeken etkenlerden biri oldu. İşte çeyrek, gram ve yarım altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI 10 AĞUSTOS

GRAM ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 477,16

Satış: 477,28

ÇEYREK ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 785,80

Satış: 835,00

YARIM ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 1.566,80

Satış: 1.675,00

CUMHURİYET ALTINI KAÇ PARA?

Alış: 3.133,60

Satış: 3.310,50

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALTIN FİYATLARI NASIL GERİLER?

Pandemiye karşı açıklanan ekonomik paketlerin sona ermesi durumunda altın fiyatlarının gerileyebileceğini öngören İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk, “Yeni paketler çıkarılmazsa yatırımlardaki teminatları altın ile karşılama durumu oluşabilir. Bu da altın fiyatlarının bir miktar gerilemesine neden olur. Bu seviyenin de ons için 1.950 dolar olması beklenebilir. Daha fazla düşü için aşının bulunması gibi gelişmelerin olması gerekiyor. Bunun için de bir zaman söylemek çok zor.” dedi.

“BU GİBİ DURUMLARDA BEKLEME TARAFTARIYIM”

Bu gibi durumlarda altın alımı için beklemeyi daha doğru bulduğunu belirten Yıldırımtürk, “Altın almak isteyenler almayı düşündükleri rakamın yarısını alsınlar, ‘Çok kâr ettim satmak istiyorum” diyenler de aynı şekilde yarısını satsınlar. Bütün barutlarını tek seferde harcamasınlar.” dedi.

ABD Altın altın fiyatları çeyrek altın Çin Corona Dolar istanbul Lübnan para