Sözcü Plus Giriş

TBMM 197 personel alacak! İşte sınav ve başvuru detayları…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr aracılığıyla personel alacağını duyurdu. Yayımlanan TBMM personel alımı ilanı ile sınav ve başvuru detayları da belli oldu.

11:06 -
TBMM 197 personel alacak! İşte sınav ve başvuru detayları…

TBMM’den yapılan açıklamada; ” Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü veya uygulama sınavıyla personel alınacaktır” denildi.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV NASIL OLACAK? 

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır. Kadro unvanlarına göre KPSS'den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava veya uygulama sınavına alınacaktır.

ARANAN ŞARTLAR NELER?

Sınava başvuruda bulunacak adayların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

b) Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az yetmiş puan almış olmaları, gerekmektedir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more