Sözcü Plus Giriş

Teknosa’dan Carrefoursa’ya 150 kişilik transfer

Sabancı Holding, ülkemizin içinde bulunduğu corona virüs salgını sürecinde mağazalarındaki faaliyetlerine geçici bir süre ara veren Teknosa'nın çalışanlarını kısa bir süreliğine Carrefoursa marketlerinde görevlendirecek.

10:08 -
Teknosa’dan Carrefoursa’ya 150 kişilik transfer

Teknosa corona virüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde mağazalarını geçici süre kapatmasının ardından, 150 çalışanının, aynı holding çatısı altındaki Carrefoursa bünyesinde istihdam edileceğini duyurdu.

Teknosa açıklamayı KAP’a yaptı. Carrefoursa tarafından KAP’a yapılan açıklamada da, güncel gelişmeler ışığında şirketin operasyonlarının yoğun şekilde artması nedeniyle söz konusu 150 kişi ile geçici iş ilişkisi kurulacağı; iş ilişkisi süresi boyunca ilgili yükümlülüklerin Carrefoursa tarafından üstlenileceği belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Böyle zamanlarda kamu görevi bilinciyle hareket ediyoruz. Günlük hayatın devamını ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamak adına, sağlık ve iş güvenliği konularındaki riski en aza indirecek önlemlerin hepsini en üst düzeyde alarak faaliyetlerine devam ediyoruz” dedi.

Son güncelleme: 11:49 27.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more