Halkbak, Vakıfbank Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılı? 10000 TL ihtiyaç destek kredisi sonuçları belli oldu mu?

Aylık geliri 5 bin TL’nin altında olan vatandaşların yararlanacağı Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Hükümet yetkilileri, corona virüsü tedbirleri kapsamında 3 kamu bankası olan VakıfBank, HalkBank ve Ziraat Bankası aracılığıyla, 10 bin TL’ye kadar kredi verileceğini açıklamıştı. Peki temel ihtiyaç destek kredisine kimler başvuru yapabilir? Temel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılır? Temel ihtiyaç kredisi sonuçları belli oldu mu? İşte tüm ayrıntılar…

Halkbak, Vakıfbank Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuru nasıl yapılı? 10000 TL ihtiyaç destek kredisi sonuçları belli oldu mu?

Corona virüsü yüzünden milyonlarla kişi ücretsiz izne çıkarıldı. Ekonomik olarak çok günler geçiren vatandaşlar faturalarını ödemenin, ay sonunu getirmenin çaresini arıyor. Hükümet ise corona virüsü tedbirleri kapsamında temel ihtiyaç destek kredisini yürürlüğe aldı. Üç devlet bankası tarafından sağlanacak olan temel ihtiyaç destek kredisi için başvuru yapanlar sonuçları merak ediyor. Peki VakıfBank, Halkbak ve Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılıyor? Temel ihtiyaç destek kredisi hakkındaki her şey haberimizde…

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank'ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan'dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL’lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

Foto: DepoPhotos

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

Foto: DepoPhotos

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Krediye başvuru yapan ve olumlu sonuçlandığına dair SMS yoluyla bilgilendirilen vatandaşlar, bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredileri aktif hale getirebilecek. Kredisi onaylanan kişilerin, krediyi aktif hale getirmesi için şu yolları uygulaması gerekir;

Uygulamalardaki ‘İhtiyaç Kredisi' sekmesine tıklayarak, ‘Temel destek ihtiyaç kredisini seçin. Sonrasında ise talep ettiğininiz miktarı ve vade sayısını seçmeniz gerekiyor. Devam sekmesine basarak işlemi sonuçlandırın.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

1000 TL sosyal yardım başvuruları başladı İlginizi Çekebilir 1000 TL sosyal yardım başvuruları başladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Berat Albayrak Corona Ekonomi Halkbank Hükümet ihtiyaç kredisi Maliye Bakanı nasıl yapılır Vakıfbank Ziraat Bankası
Loading...