Sözcü Plus Giriş

10000 TL temel ihtiyaç kredisi sonuçları belli oldu… VakıfBank, HalkBank ve Ziraat Bankası Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır?

Corona virüsü karşısında hükümetin ekonomik olarak aldığı tedbirlerden biri de kamu bankaları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine kredi vermek oldu. Üç devlet bankası VakıfBank, HalkBank ve Ziraat Bankası, 10 bin TL’ye kadar, ilk 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli kredi verileceğini açıklamıştı. 1 Nisan’dan beri devam eden başvuruların sonuçları merak ediliyor. Temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapan vatandaşlar, sonuçları nereden öğrenebileceğini internette araştırıyor. Peki temel ihtiyaç destek kredisine kimler başvuru yapabilir? Temel ihtiyaç kredisi başvuruları nasıl yapılır? Temel ihtiyaç kredisi sonuçları belli oldu mu? Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır? İşte tüm ayrıntılar…

16:43 -
10000 TL temel ihtiyaç kredisi sonuçları belli oldu… VakıfBank, HalkBank ve Ziraat Bankası Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama nasıl yapılır?

Corona virüsü sebebiyle birçok vatandaş ekonomik olarak çok zor günler geçiriyor. İşyerlerini açamayan veya işyerlerinden ücretsiz olarak izne çıkarılan milyonlarca insan, devlet tarafından nasıl bir destek paketi verileceğini araştırıyor. Hükümetin corona virüsü sebebiyle aldığı ekonomik tedbirlerden biri de kredi dağıtımı olmuştu. Üç devlet bankası aracılığıyla birçok kimseye Temel İhtiyaç Destek Kredisi verilmeye başlanmıştı. İşte temel ihtiyaç destek kredisi ile ilgili bilinmesi gerekenler…

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank'ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan'dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL’lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

Foto: DepoPhotos

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

TEMEL DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA

1 Nisan'da başlayan Temel ihtiyaç destek kredisi başvurularına yoğun ilgi olduğu biliniyor. Bankaların ilgili birimleri, kredi başvurularını sonuçlandırmak için çalışıyor. Temel ihtiyaç kredisine başvuru yapan vatandaşlar, aşağıdaki linkler aracılığıyla sonuçları kontrol edebilir…

Halkbank başvurularını sorgulamak için Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler-Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama-Başvurularım-Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarıyla kontrol sağlanabilir.

ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Foto: DepoPhotos

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Krediye başvuru yapan ve olumlu sonuçlandığına dair SMS yoluyla bilgilendirilen vatandaşlar, bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredileri aktif hale getirebilecek. Kredisi onaylanan kişilerin, krediyi aktif hale getirmesi için şu yolları uygulaması gerekir;

Uygulamalardaki ‘İhtiyaç Kredisi' sekmesine tıklayarak, ‘Temel destek ihtiyaç kredisini seçin. Sonrasında ise talep ettiğininiz miktarı ve vade sayısını seçmeniz gerekiyor. Devam sekmesine basarak işlemi sonuçlandırın.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

İLGİLİ HABERİşsiz ve parasız kaldılarİşsiz ve parasız kaldılar
Son güncelleme: 18:02 04.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more