Sözcü Plus Giriş

TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ kura tarihi belli oldu mu?

TOKİ 100 bin konut projesi başvurularının geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından gözler kura çekiliş tarihlerine çevrildi. Bir milyonu aşkın kişinin başvuruda bulunduğu TOKİ projesi için konut sahipleri düzenlenecek çekilişin ardından belli olacak. Peki TOKİ kura çekilişi ne zaman belli oldu mu?

09:31 -
TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ kura tarihi belli oldu mu?

Düşük taksitli konut almak isteyen vatandaşlar için TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine başvurularını gerçekleştirdi. Şimdi ise gözler TOKİ kura sonuçlarına çevrildi. Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek, kurum kura çekiliş tarihini duyurdu mu? İşte detaylar…

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Kurum tarafından yapılan açıklamada kura çekiliş yeri ve programının daha sonra açıklanacağı duyuruldu.

KURA ÇEKİLİŞİ

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır. Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25’i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

Son güncelleme: 13:34 22.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more