Sözcü Plus Giriş

TOKİ Sosyal Konut Projesinde son gün ne zaman? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

Uygun ödeme koşulları ve fiyata sahip konut sahibi olmak isteyenler TOKİ'nin 100 bin konut projesine başvurmaya devam ediyor. Başvuru sürecinin sonuna gelinen projede artık TOKİ kura çekilişi tarihinin açıklanması bekleniyor. Peki TOKİ 100 bin konut projesi için başvuru ne zaman sona eriyor?

10:06 -
TOKİ Sosyal Konut Projesinde son gün ne zaman? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ sosyal konut projesi başvuruları 16 Aralık 2019'da başladı, 15 Ocak 2020'de son bulacak. Vatandaşlar başvurularını e-Devlet sisteminden yapabiliyor. İşte detaylar…

E-DEVLET TOKİ BAŞVURU EKRANI

TOKİ KONUTLARININ İNŞA EDİLECEĞİ İL VE İLÇELER

100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek TOKİ sosyal konutlarına sahip olma şartları, evlerin modelleri, uygulama özellikleri, ödeme ve vadeyle ilgili tüm ayrıntılar belli oldu. Başvuru sürecinin de başladığı TOKİ sosyal konut projesinde evlerin 1 ila 1,5 yıl içinde teslim edileceği de duyuruldu. TOKİ başvuruları T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile yapılacak.

Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 100 Bin Sosyal Konut için 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında talepler toplanacak.

TOKİ KURA TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Kurum tarafından yapılan açıklamada kura çekiliş yeri ve programının daha sonra açıklanacağı duyuruldu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more