Sözcü Plus Giriş

Trump: Ekonomiyi bir daha kapatmayacağız

ABD’de son dönemde salgın yeniden hız kazandı. Birçok eyalette vaka sayısı artış gösterdi. Bu durum endişe yaratsa da başkan Donald Trump, “Bir daha ekonomiyi kapatmayacağız” ifadelerini kullandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:05, 18/06/2020
Trump: Ekonomiyi bir daha kapatmayacağız

ABD'de karantina tedbirlerinin kaldırılmasının ardından corona virüsü salgını yeniden hız kazandı. Neredeyse tüm eyaletlerde vaka sayıları artıyor. Herkes endişeyle salgında ikinci dalganın başlayıp başlamadığını merak ediyor. Uzmanlar, yeni tedbirler alınmazsa durumun kötüleşeceği uyarısında bulunuyor.

İlginizi ÇekebilirTrump işsizlik ödemelerini uzatmayacakTrump işsizlik ödemelerini uzatmayacak

‘YENİDEN YAPMAK ZORUNDA KALMAYACAĞIZ'

Fox News'ta yer alan habere göre Başkan Donald Trump, karantinaya soğuk bakıyor. Trump yaptığı açıklamada, “Bir daha ekonomiyi kapatmayacağız. Bunu yeniden yapmak zorunda kalmayacağız” ifadelerini kullandı.

Başkanın bu sözleri, daha önce benzer şeyler söyleyen ekonomi danışmanı Larry Kudlow ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin'i desteklemiş oldu.

İlginizi ÇekebilirABD'de corona virüsü hastalarına yüklü faturaABD'de corona virüsü hastalarına yüklü fatura

SEÇİM KAMPANYASININ KONUSU: GÜÇLÜ EKONOMİ

ABD, mart ayında salgının etkilerini en fazla hisseden ülkelerden biri olunca birçok işletme geçici olarak kapatılmıştı. Bunun sonucu olarak milyonlarca Amerikalı işsiz kalmıştı.

Başkan Trump, kasım ayında yapılacak seçimlere yönelik yürüttüğü kampanyada ekonominin gücünü ön plana çıkartıyordu. Salgın nedeniyle ekonominin kapanması, bu kampanyaya ciddi bir darbe vurmuştu.

ABD 2 milyon 160 bin kişi corona virüsüne yakalanırken, 118 bin kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İlginizi ÇekebilirTrump da corona nedeniyle kredi öteleme için bankaya başvurduTrump da corona nedeniyle kredi öteleme için bankaya başvurdu