Türk-İş’ten kıdem konusunda yeni açıklama

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kıdem tazminatı hakkında yeni bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Beştepe'de kabul ettiği heyette yer alan Ergün Atalay, "Kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir, yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır" açıklamasında bulundu.

Türk-İş’ten kıdem konusunda yeni açıklama

Türk-İş Genel Başkan Ergün Atalay, son günlerin tartışılan konusu kıdem tazminatıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adıyla kıdem tazminatı konusunda yapılmak istenen düzenlemelerle ilgili görüş ve endişelerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dün ayrıntılı olarak ilettiğini belirten Atalay açıklamasında, “Her zaman dile getirdiğimiz gibi kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir. Kıdem tazminatı İş Kanunu'nun temel direğidir.” ifadelerini kullandı.

ʻʻ
Kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir, yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay

Kıdem tazminatının temelini oluşturan hususlar ortadan kaldırılırsa İş Kanunu'nun birçok maddesinin de anlam ve işlevini yitireceğini belirten Atalay, “Aynı şekilde sendikal hakların kullanılması ve sendikal örgütlenmenin yapılmasında da kıdem tazminatı çoğu zaman önemli bir işlev görmekte ve güvence olmaktadır. Kıdem tazminatı işçinin yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır” ifadelerine yer verdi.

Kıdem 'saray'a çıktı İlginizi Çekebilir Kıdem 'saray'a çıktı 5 soruda kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili bilinenler İlginizi Çekebilir 5 soruda kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili bilinenler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...