Türkiye Varlık Fonu kamu bankalarının sermaye artırımı sürecini tamamladı

Türkiye Varlık Fonu'ndan yapılan açıklamada, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank için gerçekleştirilecek 21 milyar TL'lik sermaye artırım işleminin tamamlandığı belirtildi.

Türkiye Varlık Fonu kamu bankalarının sermaye artırımı sürecini tamamladı

TVF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Türkiye Varlık Fonu (TVF) olarak 11 Mayıs'ta yaptığımız açıklamada duyurduğumuz T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Halk Bankası AŞ ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO'nun çekirdek sermayelerinin 21 milyar TL artırılması süreci tamamlanmıştır.

Finansal piyasalarda istikrar ve derinliği destekleme misyonumuz doğrultusunda kamu bankalarımızın sermaye yapılarının güçlendirilmesi ve yeterliliklerinin desteklenmesi amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu işlem sonucunda Türkiye Halk Bankası AŞ'deki ortaklık payımız yüzde 75,29 ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO'daki payımız ise yüzde 35,99 olmuştur.

T.C. Ziraat Bankası AŞ hisselerinin tamamı hali hazırda TVF bünyesinde bulunmaktadır. Finansal ve ekonomik istikrarın sağlanmasında kritik rol üstlenen kamu bankalarımızın COVID-19 sürecinde desteklenmesi amacıyla yapılan işleme ilişkin detaylar Türkiye Halk Bankası AŞ ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO'nun yaptığı Özel Durum Açıklamaları'nda yer almaktadır. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

İş Bankası'nı Varlık Fonu'na devretmek istiyorlar İlginizi Çekebilir İş Bankası'nı Varlık Fonu'na devretmek istiyorlar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...