Sözcü Plus Giriş

Türkiye’nin önde gelen mağazaları kapanıyor hisseler düşüşte

Türkiye'nin önde gelen mağazaları Corona virüsü salgını karşısında mağazalarını kapatma kararı aldı. Perakende şirketlerinin hisselerinde düşüşler gözlendi. Mağazalarını kapatan firmalara bugün Paşabahçe, LC Waikiki ve DESA da eklendi.

Sozcu.com.tr
11:25 -
Türkiye’nin önde gelen mağazaları kapanıyor hisseler düşüşte

Corona virüsü tedbirleri kapsamında mağazalarını kapatma kararı alan Mavi ve Vakko hisseleri düşüşle işlem görüyor.

 

BIST-100 endeksi ise yüzde 0.24 ekside. Türkiye’deki corona virüsü vaka sayısı bir gün içinde 93 artarak 191’e çıkarken, hayatını kaybedenlerin sayısı ikiye yükseldi. Giyim perakendesi ve üretimi yapan şirketler ise mağazalarını geçici bir süreyle kapattıklarını açıklamaya başladı.

İLGİLİ HABERGratis, Corona virüsü nedeni ile kapatıyor!Gratis, Corona virüsü nedeni ile kapatıyor!

Lüks giyim şirketi Vakko, KAP’a yaptığı açıklamada hem mağaza hem de üretim faaliyeterine geçici süreyle ara verdiğini açıklarken, Mavi Giyim Türkiye ve Almanya ile Kanada’daki mağazalarını geçici süreyle kapattığını duyurdu.

İLGİLİ HABERIKEA Türkiye'deki mağazalarını kapatıyor!IKEA Türkiye'deki mağazalarını kapatıyor!

PAŞABAHÇE DE KAPATTI

Paşabahçe, Corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında mağazalarını geçici olarak kapattıklarını açıkladı.

Markadan yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Değerli müşterilerimiz, sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığını önemsiyor, bu nedenle küresel bir salgına dönüşen COVID-19 tedbirleri kapsamında Türkiye’deki tüm mağazalarımızı 19 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak kapatıyoruz.

* Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu dönemi hep birlikte mümkün olan en kısa sürede atlatacağımız inancıyla sizlere ve tüm sevdiklerinizi sağlıklı günler diliyoruz.

 

AVM YATIRIMCILARI AVM’LER KAPATILSIN ÖNERİSİNDE BULUNDU

Öte yandan Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı aldı. Dernek daha önce de AVM’lerde çalışma saatlerinin azaltılmasına yönelik bir tavsiye kararı almıştı.

İLGİLİ HABERAVM'lerden Corona tavsiyesi!AVM'lerden Corona tavsiyesi!
Son güncelleme: 19:35 19.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more