TÜSİAD Başkanı: Dünya kamuoyu daha fazla duyarsız kalmamalı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "İdlib'de, Suriye rejiminin saldırılarının en az 1 milyon sivili göçe zorlamış olması ve büyük insani dramlar yaşanması karşısında artık dünya kamuoyu daha fazla duyarsız kalmamalıdır" dedi.

TÜSİAD Başkanı: Dünya kamuoyu daha fazla duyarsız kalmamalı

İstanbul’da “Küresel Ekonomik Beklentiler” programı düzenlendi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski burada yaptığı konuşmada gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

“İdlib’de görev yapan askerlerimize dün gece gerçekleştirilen alçak saldırı sonucunda gelen şehit haberleri hepimizin yüreğini yaktı.” diyen Kaslowski, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifa dilerim. Milletimizin başı sağ olsun. Suriye sorununun bu noktaya gelmeden çok taraflı diplomasi anlayışı içerisinde çözülebileceğini ümit etmiştik. Maalesef olaylar herkes için çok acı veren bir noktaya geldi.” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÜLKEMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM”

Daha büyük acılar yaşanmadan, bölgede ateşkesi sağlayacak çözümün tekrar diyalog kanalları ile aranmasını temenni ettiklerini ifade eden Kaslowski, “İdlib’de, Suriye rejiminin saldırılarının en az 1 milyon sivili göçe zorlamış olması ve büyük insani dramlar yaşanması karşısında artık dünya kamuoyu daha fazla duyarsız kalmamalıdır. Bu tutum batı dünyasının her zaman savunuculuğunu yaptığı insan hakları ve transatlantik değerlerle hiçbir şekilde örtüşmemektedir. Bu konuda tüm ilgili tarafların ve Avrupa Birliği’nin üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini bekliyoruz. Tekrar aynı acıların yaşanmaması dileğiyle yeniden tüm ülkemize başsağlığı dilerim” dedi.

Türkiye şehitlerine ağlıyor! Ülkenin dört bir yanına ateş düştü... İlginizi Çekebilir Türkiye şehitlerine ağlıyor! Ülkenin dört bir yanına ateş düştü...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...