Sözcü Plus Giriş

Ünlü restoran zinciri Lunch Box iflas etti

İstanbul, Tekirdağ ve Kayseri’de toplam 11 şubesi bulunan Lunch Box restoran zinciri için mahkeme iflas kararı verildi. İflas kararının ardından, markanın bağlı olduğu iki şirket için tasfiye süreci başladı.

Güncellenme: 18:52, 05/02/2020
Ünlü restoran zinciri Lunch Box iflas etti

İstanbul, Tekirdağ ve Kayseri'de toplam 11 şubesi bulunan, konkordato sürecindeki Lunch Box hakkında olumsuz raporlar sebebiyle mahkeme şirketin iflasına karar verdi.

Diken’den Ali Yılmaz’ın haberine göre; İstanbul'da Mall Of İstanbul, Metro City, CapaCity ve Forum İstanbul gibi AVM'lerde şubesi bulunan Lunch Box için geçen yıl konkordato talep edilmişti. Mahkeme yapılan başvuru sonrası şirketlere yönelik tedbir kararı vermişti. Anılan kararla birlikte şirketler, alacaklılara karşı korumaya alınmıştı.

TASFİYE SÜRECİ BAŞLADI

Yargılama devam ederken, şirkette işler toparlanamadı. Gelen olumsuz raporlarla birlikte mahkeme, Şef Gıda Restoran İşletmeleri San. ve Turizm ve Dış Ticaret Limited Şti. ile Dünya Mutfağı Gıda Sanayi Ticaret Limited Şti'nin konkordato uzatma talebi reddedildi.

KARAR GEÇEN HAFTA ÇIKTI

Kararla birlikte, konkordato komiser heyetinin görevi sona erdi. Bakırköy 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 30 Ocak'taki kararı sonrası iki şirket için de tasfiye süreci başladı.

Erkan Şahintürk'ün sahibi olduğu Lunch Box, yeme içme sektörünün bilinen markalarından biri konumundaydı. Markanın çeşitli AVM'lerde 11 şubesi bulunuyor. Marka 2001 yılından bu yana hizmet veriyor. Lunch Box bünyesinde 350 kişi çalışıyor.

 

İlginizi Çekebilir11 soruda konkordato11 soruda konkordatoİlginizi ÇekebilirÜnlü restoran zincirinin sahipleri konkordato istedi!Ünlü restoran zincirinin sahipleri konkordato istedi!
Yayınlanma Tarihi:15:41,