Vergi dairelerinde ‘son 4 gün’ kuyruğu

Vergi yapılandırmasında son günlere yaklaşırken, vergi dairelerindeki yoğunluk devam ediyor. Uzayan sıralarda bir çok kişinin “sosyal mesafe” kuralını hiçe saydığı görüldü.

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırması için son günlere girilirken, Vergi Dairesi önündeki yoğunluklar da devam ediyor.

İstanbul'da Fatih'te bulunan Vergi Dairesi önünde vergi borçlarını yapılandırmak isteyenlerin yoğunluğu yaşandı. Yapılandırmanın son bulacağı 31 Aralık öncesinde, işlemlerimi tamamlamaya çalışan vatandaşların sabah ve öğlen tatili sonrasında metrelerce kuyruk oluşturduğu görüldü.

PANDEMİ KURALLARINA UYULMADI

Yapılandırmanın 3 gün sonra son bulacak olması sebebiyle yaşanan yoğunlukta çoğu kişinin Covid-19 sebebiyle uyulması gereken mesafe kuralını hiçe sayması dikkat çekti. Veznelerde ve özellikle araç borçlarıyla ilgili yapılandırmanın yapıldığı dış veznelerde yoğunluğun daha fazla olduğu görüldü.

Yapılandırma sebebiyle, Büyükçekmece ve farklı ilçelerdeki veznelerde de yoğunluk yaşandığı öğrenildi.

Vergi yapılandırması hangi borçları kapsıyor, ödemeler ne zaman başlayacak? İlginizi Çekebilir Vergi yapılandırması hangi borçları kapsıyor, ödemeler ne zaman başlayacak? Vergi borcu yapılandırması 31 Aralık'ta sona eriyor İlginizi Çekebilir Vergi borcu yapılandırması 31 Aralık'ta sona eriyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...