15 ve 16 Ağustos için sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Corona virüs vakalarındaki artış beraberinde sokağa çıkma yasağını da getirdi. Normalleşme adımları sonrasında sona eren sokağa çıkma yasağı 15 ve 16 Ağustos için ilan edilecek mi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalara göre sokağa çıkma yasağı henüz gündemde yer almıyor.

15 ve 16 Ağustos için sokağa çıkma yasağı olacak mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu için plan yapanlar olmak üzere tüm vatandaşlar 15-16 Ağustos tarihlerinde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını merak ediyor. Türkiye’de son günlerde meydana gelen vaka artışları ardından vatandaşlar endişe duymaya başlamıştı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İDDİALARINA İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN AÇIKLAMA

Geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağı iddialarıyla ilgili Bakan Soylu şunları kaydetti:

* Sokağa çıkma yasağı ile ilgili ortaya konulabilecek değerlendirmeler de bu tezviratların bir parçasıdır. Böyle bir şey söz konusu değil, böyle bir şey gündemimizde de değil. En azından bizim bulunduğumuz çerçeve içerisinde böyle bir şey söz konusu değil. Elbette ki bilim kurulumuzun tüm tavsiyelerine uyuyoruz.

* Ben doktor değilim, profesör değilim hastalıktan anlamam. Biz, hastalıktan veya salgından anlayan kim varsa onun söylediği tedbirleri uygulamakla mükellefiz. Bizim belki bir hakkımız daha olabilir. O da toplumun sosyal durumunu iyi bir şekilde analiz edip ona göre adımlar atabilmek.

* Ama diğeri sağlık meselesi, o sağlıkçıların işidir. Biz bunu uygulamasıyla sorumluyuz. Bu konuda toplumu telaşa kaptırmak isteyen, dezenformasyonlarla topluma yanlış bilgi aktarmaya çalışanlar, endişe oluşturmak isteyenlerle ilgili, biliyorsunuz biz bu konuda maharetliyiz; gerek sosyal medyada, gerek diğer noktalarda bunu yapmaya çalışanlar varsa kanunlarımız çerçevesinde yakasından tutar alırız.

* Hiç kimsenin endişesi olmasın. Biz toplumumuzla bilgilerimizi paylaşıyoruz. Sadece bu kurallara uyalım. Onun dışında sokağa çıkma yasağı gibi, hastanelerle ilgili ortaya çıkarılan teziratlar gibi değerlendirmeler, elbette ki gerçekler oluşunca karşılık bulmadığı görülmektedir.

Bakan Soylu açıkladı: Yarın tüm Türkiye'de uygulanacak İlginizi Çekebilir Bakan Soylu açıkladı: Yarın tüm Türkiye'de uygulanacak
Bilim Corona doktor İçişleri Bakanı Normalleşme Sağlık sokağa çıkma yasağı söz Türkiye