18 yıl önce işlenen cinayeti corona temizliği ortaya çıkardı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde corona virüsü temizliği yapan bina sakinlerinin attığı çuvaldan 18 yıl önce öldürüldüğü öğrenilen şahsın cesedi çıktı. Şüpheli iki kardeşin gözaltına alındığı olayda katil zanlısı kardeş, abisini öldürdükten sonra çuvalla boş eve sakladığını itiraf etti.

18 yıl önce işlenen cinayeti corona temizliği ortaya çıkardı

Kocaeli'nin İzmit ilçesi Karadenizliler Mahallesi'nde İzmit Belediyesi'ne ait çöp döküm alanında geri dönüşüm malzemelerini ayrıştıran çalışanlar, battaniyeye sarı halde çürümüş bir insan cesedi buldu.

İşçiler durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belediye temizlik çalışanlarının ifadelerini alarak cesedin olduğu çuvalın Serdar Mahallesi'nde bir bina önünden alındığını belirledi.

Corona temzliği yapılan binadan atılan çuvaldan 18 yıl önce öldürülen Ercüment Çetin’in cesedi çıktı. Foto: İHA

BİNADA CORONA TEMİZLİĞİ CESEDİ ORTAYA ÇIKARDI

Cesedin alındığı binada araştırma yapan polis ekipleri, bina sakinlerinin corona virüsü nedeniyle binada genel temizlik başlattıklarını, bu sırada kullanılmayan atıl haldeki dairedeki çuvalı çöp zannederek attıklarını belirledi.

Dairede yaşayanları sorgulayan ekipler, cesedin kimliğinin Ercüment Çetin'e (49) ait olduğunu ve ailesinin de Sakarya'da yaşadığı bilgisine ulaştı.

İncelemeyi derinleştiren ekipler, Çetin ailesinin 2002 yılında Ercüment Çetin için kayıp başvurusunda bulunduklarını ve ifadelerinde Almanya'ya gitmiş olabileceğini söylediklerini tespit etti. İncelemeyi derinleştiren ekipler, cinayet şüphelisi olarak Çetin'in iki kardeşini gözaltına aldı.

Ercüment Çetin’in gözaltına alınan iki kardeşinden biri cinayeti işlediğini itiraf etti. Foto: İHA

KAYIP İLANI VERDİĞİ ABİSİNİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınarak Kocaeli Emniyetine getirilen iki kardeşten R. Çetin, 2002 yılında Sakarya'daki evlerinde abisi ile aralarında tartışma çıktığını, daha önce de sık sık tartıştıkları abisini bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

R. Çetin ifadesinde, abisini öldürdükten sonra battaniyeye sararak İzmit'te bulunan evlerine getirerek kum dolu çuvala koyarak evden ayrıldığını söyledi. Gözaltına alınan E. Çetin'in ise cinayet hakkında bilgisi olmadığını, abisinin kayıp olduğunu düşündüğünü söyledi.

CİNAYET ZANLISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gözaltına alınan şahıslardan cinayeti işlediğini itiraf eden R. Çetin ile kardeşi E. Çetin, emniyetteki işlemleri sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Cinayet Corona Emniyet Kocaeli Polis Sakarya
Loading...