Sözcü Plus Giriş

20 yaş altı sokağa çıkma izni bu hafta var mı? 15-20 yaş arası sokağa çıkma izni ne zaman?

Corona virüsü önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması sürüyor. Bayramın ardından yasağın kalkmasıyla vatandaşlar sokağa çıktı. Ancak 20 yaş altı için yasak devam ediyor. 20 yaş altı için sokağa çıkma izni ise haftada bir gün olarak veriliyor. Peki bu hafta 15-20 yaş arası sokağa çıkma izni var mı? 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman?

22:32 -
20 yaş altı sokağa çıkma izni bu hafta var mı? 15-20 yaş arası sokağa çıkma izni ne zaman?

Ülkemizdeki normalleşme süreciyle birlikte gençler de sokağa çıkma yasağının biteceği günü bekliyor. Henüz yasak tamamen kalkmış değil. 20 yaş altındakiler için sokağa çıkma izni haftada 1 gün olarak veriliyor. Corona virüsü önlemleri gereği alınan bu kararla birlikte 20 yaş altı gençler de bu hafta dışarı çıkma izni olup olmadığını merak ediyor. 4 Nisan 2020 tarihinden itibaren 20 yaş altı için sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Ancak 0-14 ve 15-20 yaş arası için belirlenen gün ve saatlerde haftada bir kez sokağa çıkma izni veriliyor. İşte 20 yaş altı sokağa çıkma izni hakkındaki bilgiler…

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

20 yaş altında bulunan vatandaşlar iki grup halinde sokağa çıkabiliyor. 0-14 yaş grubu hafta içinde, 27 Mayıs Çarşamba günü 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla istisna olarak dışarı çıkmalarına izin verilecek.

Yeni hafta için 15-20 yaş aralığında olanların 29 Mayıs'ta geçtiğimiz hafta düzenlenen esnetme kuralları ile aynı şekilde ve aynı saatlerde sokağa çıkış izni olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Dün gece itibarıyla sokağa çıkma kısıtı kalktı. Bu uygulama şu an için 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizi içeremiyor.

Bakan Koca: Kısa bir zaman içinde bu yaş gruplarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacak. Gündemde olan birçok seçenek var.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

Türkiye’de bazı sektörlerde atılan normalleşme adımları ile birlikte, yasakların ne zaman biteceği de merak ediliyor. Yasakların ne zaman sonlandırılacağı bilinmiyor. Kararın son gelecek corona virüsü verilerine göre alınacağı tahmin ediliyor.

Son güncelleme: 00:24 28.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more