2020 BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçları açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçlarını yayımladı. 3 Şubat-19 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavların ardından sonuçlar belli oldu. BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçları meb.gov.tr adresinden T.C kimlik no ile öğrenilebilecek.

2020 BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçları açıklandı!

2020 BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçları açıklandı. BİLSEM öğretmen seçme ve atama mülakat sonuçları meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Tercih yapmaya esas puanların açıklanmasının ardından bu puan sonuçlarına itirazlar ise 22-26 Haziran tarihleri arasında yapılabilecek. Atama tercihleri ise 6-10 Temmuz 2020 tarihlerinde başlayacak.

2020 BİLSEM ÖĞRETMEN SEÇME VE ATAMA MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMA

TERCİHLER VE ATAMALAR

1) Sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, il öğretmen değerlendirme komisyonu tarafından Değerlendirme Kriterleri Formu (Ek-2) üzerinden belirlenen puanın %60'ı ile sözlü sınavdan alınan puanın %40'ı toplanarak belirlenecektir.
2) Sözlü sınava girmeyen adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
3) Alanlara göre sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, Bakanlık tarafından http://meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.
4) Tercih yapmaya esas puanı 40 ve üzeri olan adaylar, atama döneminde görev yaptıkları ilde alanlarında boş kontenjan bulunan bilim ve sanat merkezlerini tercih edebilecektir.
5) Adayların tercihleri doğrultusunda atamalar, alanlara göre tercih yapmaya esas puan üstünlüğüne göre atama takviminde belirtilen tarihler arasında Bakanlıkça yapılacaktır.
6) Adayların tercihleri doğrultusunda tercih yapmaya esas puanların eşitliği hâlinde Ek-2: Değerlendirme Kriterleri Formu puanı fazla olan adaya öncelik verilecektir. Eşitliğin bozulmaması durumunda hizmet süresi az olan adayın atamasına öncelik verilecektir. Eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.
7) 40 ve üzeri puan almış adaylardan ataması gerçekleşmeyenlerin puanları geçerliliğini yitirecektir.
8) Atama sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü resmî internet sitesinde ilan edilecektir.

2020 BİLSEM ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZU

Foto: MEB

TEBLİGAT, GÖREVDEN AYRILMA VE GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Öğretmenlere atama kararnameleri tebliğ edilerek görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri atama takviminde belirtilen sürede tamamlanacaktır. Öğretmenlerin ayrılma ve başlama işlemleri MEBBİS Atama Modülü'ne işlenecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...