25 Haziran korona (Corona virüsü) tablosu! Vaka sayısı kaç oldu, arttı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından günlük olarak açıklanan corona virüs verileri paylaşıldı. Bu akşamki (25 Haziran) korona tablosu hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Koca, "Yeni vaka sayılarımızsa tedbirlerin azaldığını gösteriyor." ifadelerine yer verdi. Peki Türkiye'de vaka sayısı kaç oldu? İşte 25 Haziran 2020 korona tablosu ve açıklamalar...

25 Haziran korona (Corona virüsü) tablosu! Vaka sayısı kaç oldu, arttı mı?

Pandemi sürecinde vatandaşlar korona (Corona virüsü) talbosu ile bilgilendiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam da verileri açıkladı. Vatandaşların her gün yakından takip ettiği vaka sayıları hakkında bu akşam yapılan açıklamalarda “Tedbirlerin azaldığı görülüyor” başlığı öne çıktı. Bakan Koca’nın bugünkü vaka sayıları hakkında yapıtığı açıklamaları ve paylaştığı 25 Haziran korona tablosunu haberimizden görebilirsiniz.

25 HAZİRAN KORONA (CORONA VİRÜSÜ) TABLOSU AÇIKLANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki güncel corona verilerini sosyal medya hesabından duyurdu. Paylaşılan tabloya göre bugün 52 bin 303 test yapılırken bin 458 yeni vaka tespit edildi.


21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güncel tabloya göre bugün 21 kişi daha virüse yenik düştü. Böylece Türkiye'deki toplam vefat sayısı 5 bin 46'ya, toplam vaka sayısı ise 193 bin 115'e yükseldi.

Verilere göre bugün iyileşen kişi sayısı, günlük vaka sayısının üzerinde yer aldı. Bin 472 kişi daha corona virüsünü yenerek sağlığına kavuştu. Böylece toplam iyileşen kişi sayısı 165 bin 706'ya yükseldi.

“TEDBİRLERİN AZALDIĞINI GÖSTERİYOR”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, “Yoğun bakım hasta sayımızda bir artış oldu. Ancak hastalarımızın yoğun bakımda kalma ve toplam tedavi süreleri kısalmış durumda. Yeni vaka sayılarımızsa tedbirlerin azaldığını gösteriyor. Dünyada vaka sayıları tırmanışta. Türkiye’den iyi haberler verelim” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün (24.06.2020) yayımladığı tablo

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona haberler korona Sağlık Sağlık Bakanı sosyal medya Türkiye
Loading...