’28 Şubat’tan yargılanan komutana askeri tören… Bakan Akar da katıldı

Yaşamını yitiren Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Hikmet Köksal için Büyük Selimiye Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Köksal, 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası almıştı. Karar Yargıtay tarafından onanmadığı için emekli orgeneral olarak kabul ediliyordu.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Hikmet Köksal son yolculuğuna uğurlandı. 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası alan ama dava süreci Yargıtay’da devan eden eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Hikmet Köksal hayatını kaybetti.

Köksal için Büyük Selimiye Camii’nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

GENİŞ KATILIM

Köksal’ın cenaze törenine Savunma Bakanı Hulusi Akar,  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 28 Şubat döneminde dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı katıldı.

Köksal’ın naaşı top arabasına konuldu. (FOTO:DHA)

Cenaze töreninde konuşan oğlu Namık Köksal, “Son nokta diyelim. Acılar gördük, acılar yaşadık. Yargılama sürecini beklemedeyiz, bilmiyoruz. Sonuç ne olursa olsun ben babamı kaybettim. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Acılar yaşadığımızı söyleyebilirim sadece” dedi.

Cenazeye çok sayıda isim katıldı. (FOTO: DHA)

Camideki cenaze törenin ardından 1´nci Ordu Komutanlığı´na götürülen Köksal için burada da bir tören düzenlendi. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...