Sözcü Plus Giriş

3 yaşındaki çocuğa sigara içirmişti! Gözaltına alındı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Mehmet K., 3 yaşındaki çocuğa sigara içirip görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı. Tepki toplayan görüntüler sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu. Harekete geçen ekipler, Mehmet K.'yi gözaltına aldı. Olaya ilişkin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, gözaltına alınan şüpheli M.K.'nın çocukla akrabalık bağının olmadığı, mağdur çocuğun rehabilite edilmesi için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

18:46 -

Sosyal medya hesabı üzerinden dün yaptığı canlı yayında 3 yaşındaki kuzeni Z.E.K’ye zorla sigara içirmeye çalışan Betül A.’nın (19) ardından Mardin’in Kızıltepe ilçesinde benzer olay meydana geldi.

TEPKİ YAĞDI

Kızıltepe’de oturan Mehmet K., sosyal medya hesabında 3 yaşındaki çocuğa sigara içirdiği anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. O görüntüleri daha sonra sosyal medya hesabından paylaşan Mehmet K.’ye kullanıcılar tepki gösterdi.

OPERASYONLA GÖZALTINA ALINDI

Tepkiler üzerine Mardin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yapılan suç duyurusuyla polis ekipleri harekete geçti. Belirlenen adrese düzenlenen operasyonla Mehmet K., gözaltına alındı.

Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Mehmet K.’nin sorgusu sürüyor.

SAVCILIK: MAĞDUR ÇOCUĞUN REHABİLİTE ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Olaya ilişkin Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, gözaltına alınan şüpheli M.K.’nın çocukla akrabalık bağının olmadığı, mağdur çocuğun rehabilite edilmesi için çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

* Bazı sosyal medya platformlarında 8 Temmuz 2020 tarihinde ‘Küçük çocuğa zorla sigara içirmeye çalıştı’ başlığı altında yapılan paylaşıma ilişkin görüntülerden yola çıkılarak Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından derhal soruşturma başlatılmış ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

* Soruşturma kapsamında yapılan inceleme neticesinde mağdur çocuğa sigara vererek görüntüleri internet ortamında paylaşan ve mağdur çocuk ile herhangi bir akrabalık bağı bulunmadığı tespit edilen şüpheli M.K. derhal gözaltına alınmış olup ‘Çocuğun üstün yararı’ gözetilerek 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu uyarınca mağdur çocuk hakkında vakaya uygun koruyucu ve destekleyici tedbirler alınması için gerekli işlemler başlatılmıştır.

* Ayrıca Kızıltepe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile koordineli şekilde mağdur çocuğun rehabilite edilmesi yönünde çalışmalara başlanmıştır. DHA

İLGİLİ HABERİstanbul'dan sonra bir skandal da Mardin'den! Küçük çocuğa zorla sigara içirmeye çalıştıİstanbul'dan sonra bir skandal da Mardin'den! Küçük çocuğa zorla sigara içirmeye çalıştı
Son güncelleme: 22:54 08.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more