Sözcü Plus Giriş

4 ay önce uyarmıştı! Elazığ’da deprem olacağını bildi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası, deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da deprem bölgesini işaret ettiği görüntüler ortaya çıktı. Naci Görür'ün depreme ilişkin uyarılarının yer aldığı görüntüler, sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında yer aldı.

Güncellenme: 01:35, 25/01/2020

6 Ekim 2019 tarihinde CNN TÜRK’te depremle ilgili açıklamalarda bulunan Prof Dr. Naci Görür, Elazığ depremine karşı uyarmıştı. Canlı yayında Türkiye’nin deprem haritasını inceleyen Görür, depreme nokta atışıyla işaret etti.

Naci Görür, yayında şu ifadeleri kullanmıştı:

* Doğu Anadolu fayına bir uyarı yapmak istiyorum. Bu fay uzun zamandır suskun. Doğu Anadolu fayı uzun zamandır suskun. Aşağı yukarı bin 500 yıllarından beri deprem olmadı. Büyük depremler olmuş. O bölgeler için ciddi risk söz konusu. Elazığ – Bingöl arası.

İlginizi ÇekebilirDeprem uzmanı Naci Görür açıkladı: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı!Deprem uzmanı Naci Görür açıkladı: Doğu Anadolu fay hattı uyanmaya başladı!İlginizi ÇekebilirElazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler!Elazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler!İlginizi ÇekebilirKandilli'den Elazığ depremi açıklamasıKandilli'den Elazığ depremi açıklaması
Yayınlanma Tarihi:01:21,