Sözcü Plus Giriş

4 Mart Şans Topu sonuçları açıklandı! Şans Topu bu hafta ne kadar kazandırdı?

Şans Topu oyununda sonuçlar açıklandı. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından düzenlenen Şans Topu'nda 5+1 şanslı rakamlarını bilen talihliler büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyor. Geçtiğimiz hafta yapılan çekilişte 4 kişi büyük ikramiyeyi bölüşmüştü. Peki Şans Topu bu hafta ne kadar kazandırdı? İşte 4 Mart Şans Topu çekiliş sonuçları sorgulama sayfası...

20:07 -
4 Mart Şans Topu sonuçları açıklandı! Şans Topu bu hafta ne kadar kazandırdı?

Her hafta dağıttığı büyük ödül ile en fazla oyanan şans oyunları arasında yer alan Şans Topu’nda bu hafta 977. çekiliş düzenlenecek. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından noter huzurunda yapılan çekilişte 5+1 doğru rakamlarını bilenler büyük ikramiyenin sahibi oluyor. Şans Topu’nun bir önceki hafta yapılan çekilişinde dört kişi 235’er bin lira ikramiye kazanmıştı. Peki Şans Topu sonuçlarına göre bu hafta büyük ikramiye ne kadar oldu? İşte 4 Mart Şans Topu çekiliş sonuçları öğrenme ekranı.

ŞANS TOPU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Şans Topu’nda bu hafta kazanan rakamlar: 3-12-25-28-32+14 olarak belirlendi. Şans Topu’nda büyük ikramiye 1 şanslı bilete isabet ederken ikramiye tutarı ise 931 bin lira olarak açıklandı.


ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)’in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

ŞANS OYUNU ÇEKİLİŞLERİ HANGİ GÜN YAPILIYOR?

Düzenli olarak gerçekleştirilen ve Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunu çekilişlerindeki düzen şu şekilde;

Pazartesi günleri On Numara
Çarşamba günleri Şans Topu, Sayısal Loto
Perşembe günleri Süper Loto
Cumartesi günleri Sayısal Loto

Son güncelleme: 21:41 04.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more