5 ilde kırmızı reçete operasyonu: 9 gözaltı

Muğla merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, uyuşturucu özelliği bulunan ve kırmızı reçeteyle satılan ilaçları usulsüz reçete düzenleyip, piyasaya sürdükleri iddia edilen, aralarında doktor ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. 3 şüphelinin daha yakalanması içini çalışmaların sürdüğü bildirildi.

5 ilde kırmızı reçete operasyonu: 9 gözaltı

​Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Bodrum’da özel hastanede çalışan 3 doktorun, kırmızı reçeteye tabi ilaçları, usulsüz reçete düzenleyerek sağlık çalışanlarıyla birlikte bir eczaneye yönlendirdikleri ihbarı üzerine çalışma başlattı.

EŞ ZAMANLI OPERASYON 

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 12 şüpheliye yönelik, Muğla, İzmir, Denizli, Aydın ve Yalova’da belirlenen adreslere bugün eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, aralarında doktor, sağlık çalışanlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yaptıkları aramada, 4 bin 620 sentetik hap, çok sayıda kimlik fotokopisi ve reçete ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler M.B. H.B. D.B., E.E., B.A., T.D., T.D. T.C. ve N.V.Ö.’nün polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. Operasyon kapsamında 3 şüphelinin daha yakalanması içini çalışmaların sürdüğü bildirildi. DHA

Silivri'de uyuşturucu operasyonu İlginizi Çekebilir Silivri'de uyuşturucu operasyonu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...