Sözcü Plus Giriş

5 Şubat Şans Topu sonuçları açıklandı! Şans Topu’nda büyük ikramiyeyi dört kişi paylaştı

Şans Topu sonuçları belli oldu. MPİ tarafından noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş sonucunda büyük ikramiye dört kişinin oldu. Hafta boyunca talih kuşunun başına konma umuduyla kuponlarını dolduran vatandaşlar çekiliş sonuçlarını araştırıyor. İşte MPİ 5 Şubat Şans Topu sonuçları ve tüm detaylar.

Güncellenme: 07:50, 06/02/2020
5 Şubat Şans Topu sonuçları açıklandı! Şans Topu’nda büyük ikramiyeyi dört kişi paylaştı

Milli Piyango’nun Şans Topu çekiliş sonuçları açıklandı. Büyük ikramiye hayali kuranlar biletlerini hazırladı ve çekiliş sonuçlarına odaklandı. Bugün saat 21.15’te yapılan Şans Topu çekiliş sonuçlarını sayfamızdan görebilirsiniz. İşte 5 Şubat Şans Topu çekiliş sonuçları sorgulama ekranı.

ŞANS TOPU ÇEKİLİŞ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Şans Topu’nun bu akşam 972. hafta çekilişi yapıldı. Bu hafta Şans Topu’nda büyük ikramiye tutarı 890 bin 630 lira olarak açıklandı.

 

ŞANS TOPU NASIL OYNANIR?

Şans Topu (5+1) oyunu, iki farklı sayı kümesi içerisinden, belirlenen sayıda numara seçilmesi esasına dayanan bir sayısal oyundur. İlk sayı kümesi 1-34 numaradan, ikinci sayı kümesi ise 1-14 numaradan oluşmaktadır. İştirakçiler, ilk sayı kümesinden 5 (beş) adet, ikinci sayı kümesinden 1 (bir) adet numarayı seçerek oyuna katılabileceklerdir. Oyun, yaygın ikramiye verilmesine uygun bir oyundur. Bu nedenle ikramiye grupları fazladır. (5+1)'in bilinme olasılığı diğer oyunlara kıyasla daha yüksektir (1/3.895.584). Oyunda ikramiye grupları, (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) olmak üzere 8 adettir.

ŞANS OYUNU ÇEKİLİŞLERİ HANGİ GÜN YAPILIYOR?

Düzenli olarak gerçekleştirilen ve Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunu çekilişlerindeki düzen şu şekilde;

Pazartesi günleri On Numara
Çarşamba günleri Şans Topu, Sayısal Loto
Perşembe günleri Süper Loto
Cumartesi günleri Sayısal Loto

Yayınlanma Tarihi:19:59,