Sözcü Plus Giriş

940 araç trafikten men edildi!

Ülke genelinde "Kış Lastiği Denetimi" gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada denetimlerde 940 aracın trafikten men edildiği belirtildi.

18:12 -
940 araç trafikten men edildi!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde “Kış Lastiği Denetimi” gerçekleştirildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Ülkemizde şehirlerarası karayollarında yolcu veya eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur. İl sınırları içerisinde ise kış lastiği uygulaması yapılıp/yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili Valiliklerce belirlenmektedir.

* Soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde ülke genelinde “Kış Lastiği” kullanımına yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

* Yapılan denetimde;

* 127.700 araç/sürücü kontrol edildi,

*492 aracın zorunluluk kapsamında olduğu halde kış lastiği kullanmadığı tespit edildi,

* 940 araç trafikten men edildi,

* Toplam 13.415 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

* Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İLGİLİ HABERZamlı MTV tutarları... 2020 MTV ne zaman ödenecek?Zamlı MTV tutarları... 2020 MTV ne zaman ödenecek?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more