Acı haber… Organ nakli olan üçüncü hasta da öldü

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, eşi tarafından darp edildiği iddia edilip ardından hayatını kaybeden Filiz Tekin'in organlarının nakledildiği 2 kişi ölmüştü. Nakil olan 61 yaşındaki Ali Uslu'dan da acı haber geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, "Hastalarımızı henüz belirleyemediğimiz bir nedenle kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz" denildi.

Acı haber… Organ nakli olan üçüncü hasta da öldü

Ödemiş ilçesinde, tarlalarda çalışan ve sık sık eşi tarafından şiddet gördüğü iddia edilen 2 çocuk annesi Filiz Tekin (38), 15 Aralık 2019 tarihinde hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan koca İ.T. ise sevk edildiği Ödemiş Adliyesinde tutuklanmıştı.

ÜÇÜNCÜ KİŞİ DE ÖLDÜ

Tekin’in organlarından 2 böbreği Münire İnanç ve Ali Uslu’ya, karaciğeri ise Arife Aykut’a nakledilmişti. Nakil işlemlerinin ardından Münire İnanç ve Arife Aykut (60) hayatını kaybetmişti. Nakilin gerçekleştiği bir diğer hasta Ali Uslu (61) da günlerdir yoğun bakımdaydı. Uslu’dan da acı haber geldi ve 61 yaşındaki adam Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.

Dövülerek öldürülen Filiz'in babası isyan etti: Ciğerim yanıyor İlginizi Çekebilir Dövülerek öldürülen Filiz'in babası isyan etti: Ciğerim yanıyor

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Ölümlerin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Üniversite hastanemizde 15 Aralık 2019 tarihinde beyin ölümü gerçekleşen Filiz Tekin'in ailesi tarafından bağışlanan organları, gerekli tahlil ve testlerin yapılmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından da alınan onayla uygun hastalara nakledilmiştir. Nakil yapılan üç hastamız, sağlık durumlarının ağırlaşması üzerine yoğun bakım ünitesine alınmıştır. İki hastamız, tüm müdahalelerimize rağmen geçtiğimiz hafta yaşamını yitirmiştir.

* Yoğun bakım ünitemizde tedavisi süren üçüncü hastamız, tüm imkanlarımızı seferber etmemize rağmen bugün hayatını kaybetmiştir. Nakil süreci başarılı geçmesine rağmen hastalarımızı henüz belirleyemediğimiz bir nedenle kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu süreçte rektörlüğümüz tarafından başlatılan inceleme devam etmektedir.

* Yapılan ilk incelemelerde, nakil öncesi, nakil aşaması ve nakil sonrasında izlenen tüm yolların prosedürlere uygun olduğu tespit edilmiştir. Bununla birlikte konuyla ilgili incelemeler devam etmektedir. Kesin neticelere ulaşıldığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yaşanan ölümlerin ardından konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. (İHA)

Organ nakledilen 2 kişi öldü, biri yoğun bakımda! Doktorlar bile şaşkın İlginizi Çekebilir Organ nakledilen 2 kişi öldü, biri yoğun bakımda! Doktorlar bile şaşkın

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...