Açık alanda sigara içme cezası ne kadar olacak?

İçişleri Bakanlığı, corona virüsü tedbirleri kapsamında yurt genelinde valilikler tarafından belirlenen cadde ve sokaklarda açık alanda sigara içmenin yasaklandığını duyurmuştu. İstanbul Valiliği’nde yapılan açıklamada, sigara içme cezasının 900 lira olacağı açıklandı.

Açık alanda sigara içme cezası ne kadar olacak?

İstanbul Valiliği'nin konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır.

Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İstanbul'da sigara içilmesinin yasak olduğu cadde ve sokaklar hangileri? İlginizi Çekebilir İstanbul'da sigara içilmesinin yasak olduğu cadde ve sokaklar hangileri?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona İçişleri Bakanlığı internet istanbul Maske Meclis para sigara
Loading...