Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? 400 TL yardım bayram harçlığı iddiası yalanlandı!

Açık Kapı başvuru ekranı ile vatandaşların talepleri hızlı ve kolay bir şekilde alınıyor. Başvuru sonuçları ve sorgulama ekranı da buradan görüntülenebiliyor. Son günlerde sistemdeki yoğunluk 400 lira yardım verileceği iddiaları ile arttı. Peki 400 lira Açık Kapı yardım parası iddiaları doğru mu? Açık Kapı yardım başvurusu formu nasıl doldurulur?

Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır? 400 TL yardım bayram harçlığı iddiası yalanlandı!

Vatandaşlar corona virüs salgını nedeniyle valiliklere ya da kaymakamlıklara gitmek yerine e-devlet üzerinden Açık Kapı uygulamasına tıklayarak yardım başvurusunda bulunabiliyor. 17 farklı alanda 322 konunun yer aldığı uygulamada vatandaşlar, devlet kanalları üzerinden yardım alıp alamayacağını öğrenmeye çalışıyor. Son dönemde adından sıkça söz ettiren uygulama 400 lira açık kapı sosyal yardımı iddiaları ile de gündeme geldi.

AÇIK KAPI 400 LİRA SOSYAL YARDIMI YAPILACAK MI?

Açık Kapı projesi ile 400 lira verileceği iddiası İçişleri Bakanlığı tarafından yalanlandı.

Bakanlık Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada “Lütfen, resmi açıklamalar dışında sosyal mecralarda dolaşan kaynağı belli olmayan haberlere itibar etmeyiniz” ifadelerine yer verildi.

E-DEVLET AÇIK KAPI BAŞVURU EKRANI

AÇIK KAPI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yardım başvurusu için https://www.acikkapi.gov.tr/ sayfasına giriş yapın.

e-Devlet şifreniz var ise e-Devlet aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz, yok ise sayfada Başvuru Yap butonunu tercih edebilirsiniz.

Başvuru ekranında gelen bilgileri girin ve onay kodu gönderin.

Ardından başvuru yapabileceğiniz bölüm ekrana gelecek. Bu kısma yardım başvurusu için taleplerinizi yazarak başvurabilirsiniz.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURU SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLİR?

İhtiyaç sahipleri, Açık Kapı Yardım başvurusunu tamamladıktan sonra, ister e-devlet üzerinden başvuru sorgulama sekmesiyle, isterse acikkapi.gov.tr sitesinde bulunan ‘Başvuru sorgulama' sayfası ile başvuru sonuçlarını kontrol edebilir.

Corona e-devlet İçişleri Bakanlığı nasıl yapılır söz Twitter uygulama