Sözcü Plus Giriş

Depremde hasar gören Adıyaman cezaevi boşaltılıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun depremde hasar gördüğünü ve boşaltılmasının düşünüldüğünü açıkladığı Adıyaman cezaevinde nakil işlemleri başladı.

Sozcu.com.tr
12:02 -

Adalet Bakanlığı, Elazığ’da meydana depremde bazı bölümlerinde çatlaklar oluşan Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki 814 hükümlü ve tutuklunun tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’taki cezaevlerine nakledilmeye başlandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Elazığ’da meydana gelen Sivrice merkezli depremden sonra Adalet Bakanlığı bünyesinde bir kriz merkezi oluşturulduğu belirtildi.

FOTO: DHA

Deprem bölgesindeki adliye ve ceza infaz kurumlarında uzmanlar eşliğinde detaylı incelemenin yapıldığının aktarıldığı açıklama şöyle devam etti:

“İncelenen bina ve kurumlarımızda küçük çaplı hasarlar görülmüş, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın bulunmadığı tespit edilmiştir. Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'taki cezaevlerine nakledilmeye başlanmıştır. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Son güncelleme: 13:58 25.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more