Akın akın geliyorlar, cadde doldu taştı

Edirne’de aralarında Bulgaristan vatandaşlarının da olduğu binlerce vatandaşın alışveriş yapmak için akın ettiği Saraçlar Caddesi’nde sosyal mesafe tarihe karıştı.

Edirne'nin en işlek caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi corona virüs salgını öncesi günlerini aratmadı. Çok sayıda Bulgaristan vatandaşının alışveriş yapmak için Edirne'ye akın etmesi, öğrencilerin okul çıkışı çarşı merkezinde gezmesi ve Edirnelilerin alışveriş yapmak için Saraçlar Caddesi'ne gelmesi caddenin dolup taşmasına neden oldu.

POLİSLER TEK TEK UYARDI

Edirne Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri sık sık vatandaşlara corona virüsü tedbirleri kapsamında uyarılarda bulundu. Maske takma zorunluluğu bulunmayan Bulgaristan'dan alışveriş yapmak için Edirne'ye gelen çok sayıda Bulgar vatandaşının maske kuralına uymadığı görüldü.

Uyarılara rağmen maske takmayanlara polis ekipleri tarafından tutanak tanzim edildi. Ekipler, sadece caddedeki vatandaşlara değil işyerlerine de uyarılarda bulundu. İşyerinde kalabalık halde bulunan vatandaşlar sosyal mesafe kuralı gereğince dışarıya çıkarıldı.

Foto: İHA / Caddeyi dolduran kalabalık corona tedbirlerini unuttu.

GIDA DENETİMLERİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden oluşan ekipler de, kentteki fırın, lokanta, kafeterya gibi gıda işletmelerinde corona virüsü tedbirleri çerçevesinde denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde, işletmeci ve çalışanlar korona virüs salgınına karşı uyarıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bulgaristan Corona Edirne Emniyet korona Maske okul Polis
Loading...