Sözcü Plus Giriş

AKP’den iki farklı açıklama!

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'siyasi kalpazanlık' olarak nitelendirdiği başka partilere milletvekili transferinin önüne geçilmesi için adım atılması yönündeki mesajı ittifak ortağı AKP'de görüş ayrılığına neden oldu. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan böyle bir düzenleme için hazırlık yapılmadığını belirtirken, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ise sosyal medya hesabından 'Hukuki çalışmayı MHP'yle yürütüyoruz" şeklindeki paylaşımıyla kafaları karıştırdı.

14:15 -
AKP’den iki farklı açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun partilerini seçime katılabilmeleri için vekil transferiyle destekleyeceklerini açıklamasının ardından harekete geçen MHP kanadı, siyasi partiler yasası ve seçim sisteminde değişiklik öneren kanun teklifi için hazırlık yapmaya başladı.

MHP lideri Devlet Bahçeli 19 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, vekil transferini ‘siyasi kalpazanlık’ olarak nitelendirerek, “Milletvekili transfer borsası kurup korsan siyaset ticaretine bel bağlayanların Gazi Meclisi'mizin saygınlığına gölge düşürme çabaları Türkiye'nin ayak bağı ve ağır yüküdür” ifadelerini kullanmıştı.

MHP liderinin bu çıkışıyla ilgili peş peşe gelen açıklamalar ise AKP’de konuyla ilgili derin bir çatlağın olduğunu ortaya koydu. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ve böyle bir düzenleme için hazırlık yapılmadığını belirtirken, Turan’ın açıklamalarının medyaya yansımasından saatler sonra AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘Hukuki çalışmayı MHP’yle yürütüyoruz” dedi.

BOSTANCI: HUKUKİ ÇALIŞMAYI MHP İLE BİRLİKTE YÜRÜTMEKTEYİZ

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halkın tayin mv.lerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

TURAN: BİZİM BU KONULARDA BİR HAZIRLIĞIMIZ YOK

Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok…” demişti.

İLGİLİ HABERAnkara kulislerini karıştıran bomba iddia: MHP istedi, AKP reddettiAnkara kulislerini karıştıran bomba iddia: MHP istedi, AKP reddetti
Son güncelleme: 10:26 24.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more