Sözcü Plus Giriş

AKP’li belediye ağaçları kontrollü kırmış

Balıkesir'in İvrindi ilçesinde, AKP'li belediyenin dozerle yaptığı ağaç budama işlemi tepki çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, işlemin kontrollü yapıldığını belirterek, "Kesim sonrasında İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yerinde incelenmiş ve ağaçların kollarının budanması ile ilgili olumsuz bir durum tespit etmemişlerdir" dedi.

Mehmet ANDAÇ
00:38 -
AKP’li belediye ağaçları kontrollü kırmış

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İvrindi ilçesi Çarkacı – Korucu  yolu arasında asfalt yama çalışması gerçekleştirdi.

İşlem esnasında Çarkacı Mahallesi Muhtarlığı, yol kenarındaki ağaçların geçişleri zorlaştırdığı gerekçesi ile budanması için İvrindi Belediyesi’ne talepte bulundu. İvrindi Belediyesi’ne ait bir kepçe ile ağaçlar kırılarak işlem gerçekleştirildi.

Budama işlemi sonrası ağaçların hali vatandaşlarca büyük tepki gördü. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İvrindi Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Cengiz, işlemin kontrollü yapıldığını söyledi. Cengiz açıklamada şu ifadeleri kullandı:

* Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Çarkacı- Korucu ara yolu da dahil İlçemiz genelinde bir çok güzergahta asfalt yama çalışması yürütülmektedir.

* Bu plan dahilinde çalışmalarını Çarkacı- Korucu ara yolu üzerinde yürüttüğü esnada Çarkacı Mahalle Muhtarımızın da tespiti üzerine Belediyeye ait arazi üzerine ekili olan çam ağaçlarının bazı dallarının yol üzerine uzandığını ve bu ağaçların yola uzanan kısımlarının kesilmesi talebi olmuştur.

* Kesim sonrasında İvrindi Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yerinde incelenmiş ve ağaçların kollarının budanması ile ilgili olumsuz bir durum tespit etmemişlerdir.

İLGİLİ HABERAKP'li şirkete 415 bin liralık enkaz fotoğraf ihalesiAKP'li şirkete 415 bin liralık enkaz fotoğraf ihalesi İLGİLİ HABERİBB Meclisi'nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu... Belediye borcunu camiyle ödeyecekİBB Meclisi'nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu... Belediye borcunu camiyle ödeyecek
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more