Sözcü Plus Giriş

Maske dağıtıldı! Aksaray’da corona alarmı…

Çin'in Wuhan kentinde 12 Aralık 2019'da ortaya çıkan, bugüne kadar 106 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü kâbusu şimdi de bizim kapımızı mı çaldı? Aksaray'da öksürük ve bulantı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan 10'u Çinli turist, 2'si Türk 12 kişi, 'corona virüsü' şüphesi ile tedbir amaçlı gözetim altında tutuluyor. Sağlık Bakanlığı'na gönderilen kan örneği sonuçlarının beklendiği, herhangi bir bulguya rastlanmazsa 12 kişinin taburcu edileceği belirtildi.

09:45 -

Kapadokya gezisi kapsamında dün Aksaray’ın Sultanhanı ilçesine gelen 10 Çinli turistten 1’i, öksürük ve bulantı şikayetleriyle Sultanhanı Entegre Sağlık Merkezi’nin acil servisine geldi.

Çin’de görülen corona virüsü nedeniyle beraberindeki turistler ve onlarla temasta bulunan, ulaşımı sağlayan tur şirketinin şoförü ve rehber de 112 Acil Hizmetleri personeli tarafından korunaklı ve izole olarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılıp tedbir amaçlı gözlem altına alındı.

ÇALIŞANLARA MASKE DAĞITILDI

Bu kişilere gerekli tetkikler yapılırken, yine önlem amacıyla hastane çalışanlarına maske dağıtıldı. Hastanedeki 12 kişi, bugün ise intaniye (enfeksiyon hastalıkları) servisinde özel bölüme alındı.

Aksaray Valisi Ali Mantı, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, turistlerin ve temasta oldukları şoför ve rehberin gözetim altında olduğunu açıkladı.

24 SAAT KONTROL ALTINDALAR 

İl Sağlık Müdürü Dr. Kerim Yeşildağ da gözlem altına alınan 12 kişinin ilk tetkiklerinin temiz olduğunu, 24 saat kontrol altında tutulacaklarını, bakanlığa gönderilen kan tahlillerinde olumsuz sonuç çıkmazsa taburcu edileceklerini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti. (DHA)

İLGİLİ HABERCorona'da korkulan oluyor! Ölü sayısı hızla artıyor, vakalar dehşet boyutlardaCorona'da korkulan oluyor! Ölü sayısı hızla artıyor, vakalar dehşet boyutlarda

 

Son güncelleme: 14:54 01.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more