Sözcü Plus Giriş

Esra Albayrak’a hakaret paylaşımına gözaltı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’a yönelik sosyal medya hesabından hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen E.B, gözaltına alındı.

Ali Ekber Şen / MERSİN
Güncellenme: 22:38, 30/06/2020
Esra Albayrak’a hakaret paylaşımına gözaltı!

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada Bakan Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’ı hedef alan hakaret içerikli yorumun ardından, şüpheli E.B. hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan E.B'nin yapılacak işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak’ın dördüncü kez çocuk sahibi oldu. Bakan Albayrak, mutluluğunu kişisel Twitter hesabından duyururken, bir kullanıcı Albayrak’ın bu mesajının altına hakaret içeren bir paylaşımda bulundu. Her kesimden tepki çeken paylaşımı yaptığı belirlenen E.B. Mersin Siber Suçlarla Mücadele Daire Ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sorgusu devam ettiği öğrenilen E.B.’nin söz konusu hakaret içerikli paylaşımı ile ilgili mahkemeye çıkartılacak.

İlginizi ÇekebilirBakan Albayrak'ın eşine yapılan çirkin saldırıya siyasetçilerden ortak tepkiBakan Albayrak'ın eşine yapılan çirkin saldırıya siyasetçilerden ortak tepki
Yayınlanma Tarihi:21:53,